Станіслав Лем. Кіберіада

Книги, журналы, пресса, печатные издания

Повідомлення Tamtam » 16 вересня 2019, 19:48

Станіслав ЛЕМ. КІБЕРІАДА, Київ, в-во "Дніпро", 1990. - 815 с.

120 грн.

Зображення

В книгу увійшли наступні твори видатного польського фантаста Станіслава Лема

"Кіберіада"
Цикл оповідань «Кіберіада» був написаний ще у далеких 60-х роках минулого століття, проте свого чару він не втратив і досі. Всесвіт «Кіберіади» — казковий, ще часів царя Гороха. Населяють його роботи, які навдивовижу схожі на людей. Вони також люблять і ненавидять, втішаються і горюють, а деякі з них навіть умирають. З-поміж того населеного роботами всесвіту на особливу шану заслуговують Трурль і Кляпавцій — геніальні конструктори і винахідники, які, намагаючись перевершити один одного, можуть створити все — від машини для сповнення бажань до Демона Другого Порядку. На жаль, найчастіше ті винаходи викликають лише усмішку. Чому? На це питання кожен повинен відповісти особисто.

"Казки роботів"
Написані й опубліковані у 1964 році «Казки роботів» вже давно стали класикою НФ. За своїми жанрово-стильовими особливостями – це потішна мішанка традиційної казки і фантастичної літератури. Йдеться тут про мудрий і впорядкований світ роботів, у який прийшли жадібні, жорстокі і владні королі. Так само як і в нас, там також живуть-поживають наївні спасителі світу, котрі переконані в тому, що можна самими лише помислами вибавити людство від зла. У світі роботів із тих благих помислів нічого не виходить. Як лукаво зауважує письменник, «подібне було би і в нас, оскільки зло, як і (на щастя) добро, не хоче викорінюватися зі світу». Тому людство завжди втішатиметься казками. Навіть якщо це казки роботів, а не людей.

"Голем XIV"
Розмова Голема, суперкомп’ютера чотирнадцятого покоління, зі світочами земної науки, що лягла в основу фантастичного трактату Станіслава Лема, — це, по суті, розмова батька з дітьми (чи радше — з немовлятами) про походження, сутність і майбутнє людства. Втім, розмовою це назвати важко, бо «немовлята» ще не навчені навіть говорити. Але ми мусимо бути вдячними Голему хоч би за те, що він, на відміну від Чесної Гані, зволив сказати нам осоружну правду про нас самих і наше місце відносно «тих розумів, які чекають у мовчанні». Принаймні це хоч мало би нас втішити.

«Голос неба»
Розповідь ведеться від першої особи в стилі мемуарів математика, професора Пітера Е. Хогарта, залученого до секретного проекту Пентагону, що проводився у невадській пустелі, де вчені працювали над розкодуванням, перекладом і розумінням космічного сигналу.

«Нежить»
Цей роман можна віднести до детективного жанру, однак автор ввів в нього безліч елементів з інших жанрів. Критики відзначали, що твори Станіслава Лема, в тому числі і роман «Нежить», вплинули на творчість Пола Остера, Стіва Еріксона та Харукі Муракамі.

120 грн.


Останній раз піднімалось Tamtam на 16 вересня 2019, 19:48.
Tamtam
 
Повідомлень: 41
З нами з: 02 березня 2010, 00:38
Звідки: г. Ровно
Репутация: 20

Повернутись до Книги, журналы